• Wyprzedaż!
  • -25,00 zł
"Muzyczne Zakopane" Maciej Pinkwart
  • "Muzyczne Zakopane" Maciej Pinkwart

"Muzyczne Zakopane" Maciej Pinkwart

30,00 zł
5,00 zł Zniżka 25,00 zł
Brutto

Autor odkrywa przed czytelnikami tajemnice muzycznych korzeni górali. Książka opowiada o muzycznej historii Zakopanego, o związanych z nią osobach, a także o miejscu jakie muzyka zajmuje w świadomości mieszkańców miasta.

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Muzyka towarzyszy nam od czasów, kiedy pojęliśmy, że jesteśmy w stanie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość. W czasach gdy utrwalaliśmy dla niewyobrażalnie odległych potomnych swoje dłonie i profile bizonów na ścianach grot w Lascaux, zauważyliśmy inwazję dźwięków natury: plusk wody, szum wiatru, śpiew ptaków… Czy to wtedy zagrała nam pierwszy raz cięciwa łuku, której długość i stan napięcia wpływały na wysokość dźwięków? Czy już brzmiał nam róg bawoli, długi, cętkowany, kręty jak wąż boa…, czy już potrafiliśmy z wydrążonego wierzbowego patyka wydobyć melodię, która w naszych uszach brzmiała tak pięknie jak śpiew słowika?

Maciej Pinkwart, pisarz, dziennikarz prasowy i radiowy, dokumentalista oraz nauczyciel urodził się 16 marca 1948 r. w Milanówku. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek: egiptologia) oraz Studium Dziennikarskiego. W 1983 r. Maciej Pinkwart obronił na UW doktorat pt. "Prasa zakopiańska 1891-1939". Jest autorem przewodników m.in. po Zakopanem, Słowacji, Paryżu i Grecji. Współpracował m.in. z "Polityką", "Przekrojem", "Tygodnikiem Powszechnym" i "Dziennikiem Polskim". 

Tutaj o książce:

https://www.youtube.com/watch?v=0vhxEvHBsNU

Specyficzne kody

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć