• Wyprzedaż!
  • -10,00 zł
"Muzyczne Zakopane" Maciej Pinkwart
  • "Muzyczne Zakopane" Maciej Pinkwart

"Muzyczne Zakopane" Maciej Pinkwart

30,00 zł
20,00 zł Zniżka 10,00 zł
Brutto

Autor odkrywa przed czytelnikami tajemnice muzycznych korzeni górali. Książka opowiada o muzycznej historii Zakopanego, o związanych z nią osobach, a także o miejscu jakie muzyka zajmuje w świadomości mieszkańców miasta.

Ilość

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Muzyka towarzyszy nam od czasów, kiedy pojęliśmy, że jesteśmy w stanie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość. W czasach gdy utrwalaliśmy dla niewyobrażalnie odległych potomnych swoje dłonie i profile bizonów na ścianach grot w Lascaux, zauważyliśmy inwazję dźwięków natury: plusk wody, szum wiatru, śpiew ptaków… Czy to wtedy zagrała nam pierwszy raz cięciwa łuku, której długość i stan napięcia wpływały na wysokość dźwięków? Czy już brzmiał nam róg bawoli, długi, cętkowany, kręty jak wąż boa…, czy już potrafiliśmy z wydrążonego wierzbowego patyka wydobyć melodię, która w naszych uszach brzmiała tak pięknie jak śpiew słowika?

Maciej Pinkwart, pisarz, dziennikarz prasowy i radiowy, dokumentalista oraz nauczyciel urodził się 16 marca 1948 r. w Milanówku. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek: egiptologia) oraz Studium Dziennikarskiego. W 1983 r. Maciej Pinkwart obronił na UW doktorat pt. "Prasa zakopiańska 1891-1939". Jest autorem przewodników m.in. po Zakopanem, Słowacji, Paryżu i Grecji. Współpracował m.in. z "Polityką", "Przekrojem", "Tygodnikiem Powszechnym" i "Dziennikiem Polskim". 

Tutaj o książce:

https://www.youtube.com/watch?v=0vhxEvHBsNU

3 Przedmioty

Specyficzne kody

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć