"Dziewczyna z Ipanemy" M. Pinkwart
  • "Dziewczyna z Ipanemy" M. Pinkwart

"Dziewczyna z Ipanemy" M. Pinkwart BRAK PRODUKTU

20,00 zł
Brutto

"Dziewczyna z Ipanemy" M. Pinkwart

Format: 14,60 cm × 20,70 cm

Stron 370,  

Interfart, 2003 

Oprawa: miękka, klejona

Końcówki nakładu.

Ilość
Obecnie brak na stanie

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

"Dziewczyna z Ipanemy" to piosenka Antonia Carlosa "Toma" Jobima, Viniciusa DeMoraes i Normana Gimbela, w oryginale portugalskim Gârota de Ipanema, najbardziej znana w wersji angielskiej Girl from Ipanema. Standard, evergreen, jeden z najpopularniejszych i najpiękniejszych utworów świata. Opiewa tajemniczą nieznajomą, smutną i piękną dziewczynę, przechadzającą się po Ipanemie — jednej z dwóch (obok Copacabany) plaż pod Rio de Janeiro.

Po mojej powieści też przechadza się taka osoba... A moja miłość do piosenki Jobima trwa chyba wiecznie — — wiele lat szukałem tego nagrania w dawnych czasach, kiedy jeszcze nie było o to tak łatwo jak teraz, aż znalazłem w małym sklepiku muzycznym przy zakopiańskich Krupówkach. Puszczałem ją setki razy kiedy byłem smutny i wesoły, kiedy byłem szczęśliwy i załamany... Potem ktoś dostał ode mnie tę kasetę, bo chciałem mu dać coś co jest dla mnie bardzo cenne. Wkrótce potem zniknął z mojego życia wraz z Dziewczynę z Ipanemy, a ja z tęsknoty za tą piosenką napisałem tę powieść. Powieść o czasie i jego pułapkach, o miłości i jej zasadzkach, o górach, miastach, plażach, mężczyznach i kobietach. I o mnie trochę. No i naturalnie o "Dziewczynie z Ipanemy".

"Dziewczyna z Ipanemy" jest powieścią wielowątkową i wielowarstwową, której bogactwo motywów i treści powoduje, iż każdy czytelnik może dostrzec w niej nieco inne historie i inne przesłanie. W szczególności inaczej odczytana będzie przez czytelników dojrzałych wiekiem, a inaczej przez młodzież, ponieważ jednym z głównych jej tematów jest przemijanie, a główna część akcji rozgrywa się przez cały okres Polski komunistycznej, od zakończenia drugiej wojny światowej do zakończenia stanu wojennego. 

Recenzje:

http://www.biblionetka.pl/reviewsDisplay.aspx?type=Review&id=50140

Powieść

Specyficzne kody

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć