"Dziewczyna z Ipanemy" M. Pinkwart
  • "Dziewczyna z Ipanemy" M. Pinkwart

"Dziewczyna z Ipanemy" M. Pinkwart

20,00 zł
Brutto

"Dziewczyna z Ipanemy" M. Pinkwart

Format: 14,60 cm × 20,70 cm

Stron 370,  

Interfart, 2003 

Oprawa: miękka, klejona

Końcówki nakładu.

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

"Dziewczyna z Ipanemy" to piosenka Antonia Carlosa "Toma" Jobima, Viniciusa DeMoraes i Normana Gimbela, w oryginale portugalskim Gârota de Ipanema, najbardziej znana w wersji angielskiej Girl from Ipanema. Standard, evergreen, jeden z najpopularniejszych i najpiękniejszych utworów świata. Opiewa tajemniczą nieznajomą, smutną i piękną dziewczynę, przechadzającą się po Ipanemie — jednej z dwóch (obok Copacabany) plaż pod Rio de Janeiro.

Po mojej powieści też przechadza się taka osoba... A moja miłość do piosenki Jobima trwa chyba wiecznie — — wiele lat szukałem tego nagrania w dawnych czasach, kiedy jeszcze nie było o to tak łatwo jak teraz, aż znalazłem w małym sklepiku muzycznym przy zakopiańskich Krupówkach. Puszczałem ją setki razy kiedy byłem smutny i wesoły, kiedy byłem szczęśliwy i załamany... Potem ktoś dostał ode mnie tę kasetę, bo chciałem mu dać coś co jest dla mnie bardzo cenne. Wkrótce potem zniknął z mojego życia wraz z Dziewczynę z Ipanemy, a ja z tęsknoty za tą piosenką napisałem tę powieść. Powieść o czasie i jego pułapkach, o miłości i jej zasadzkach, o górach, miastach, plażach, mężczyznach i kobietach. I o mnie trochę. No i naturalnie o "Dziewczynie z Ipanemy".

"Dziewczyna z Ipanemy" jest powieścią wielowątkową i wielowarstwową, której bogactwo motywów i treści powoduje, iż każdy czytelnik może dostrzec w niej nieco inne historie i inne przesłanie. W szczególności inaczej odczytana będzie przez czytelników dojrzałych wiekiem, a inaczej przez młodzież, ponieważ jednym z głównych jej tematów jest przemijanie, a główna część akcji rozgrywa się przez cały okres Polski komunistycznej, od zakończenia drugiej wojny światowej do zakończenia stanu wojennego. 

Recenzje:

http://www.biblionetka.pl/reviewsDisplay.aspx?type=Review&id=50140

Powieść

Specyficzne kody

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć